Alkoholové okénko

Další názvy: palimpsesty, alkoholové okno, alkoholová amnézie

Je alkoholem způsobený výpadek paměti – amnézie především na skutečnosti a situace, kterým byl člověk v době požívání alkoholu vystaven.

Vyskytují se i u jedinců na alkoholu nezávislých – obzvláště při rychlém vypití většího množství alkoholu. Jinak jsou alkoholová okénka spíše známkou už pokročilé závislosti na alkoholu nebo známka častého nadměrného pití, které ještě za alkoholismus nepovažujeme.

Alkoholika lze většinou rozpoznat velmi snadno, obzvláště členy rodiny – samotná okénka poukazují na větší zranitelnost mozku k poruchám, které jsou způsobeny alkoholem – alkoholová demence, Korsakovova psychóza, alkoholová epilepsie apod.

Proto by se člověk měl léčit či s pitím alkoholu přestat, dokáže-li to sám. Vhodné je podstoupení odvykací léčby, konzultace s psychologem, nový žebříček hodnot ( kdy je pro alkoholika důležitý v podstatě jen alkohol), návrat a zapojení do společnosti apod.


Reklama


Reklama

Napište prosím svoji zkušenost s: alkoholové okénko

 Váš příspěvek
 
Patrik23  26.06.16 09:12
Závislost

Doporučuji lidem, kteří mají dlouhodobě problémy, nebo čili od dětství. Zdržujte se pití, problém poznáte v okamžiku, jestli se po alkoholu cítíte euforicky. Jediny co pomaha je Terapeutická Komunita a dolčovací centra.Je mi 23 a pil jsem, od 15 do 22.Přeji hodně trpělivosti všem co máte probémy. :mavam:

 
truckmenka  04.10.14 07:38
názor

Víš co? VŮBEC nevíš o čem mluvíš. Radši chcípnout, než se zbláznit. :zed:

 
zuzA DERY  30.06.14 06:51
zrusit uplne!!!!

ALKOHOL JE DROGA A PORADNY JED DO TELA!!! PROTO BYCH SE VUBEC NEZLOBILA KDYBY SE UPLNE ZTRATIL Z PRODEJE!!! :potlesk:

Vložit nový komentář

Reklama

 

Nemoci s tímto příznakem:


Reklama


Reklama