Tlak na hrudi

Další názvy: pocit těžka na hrudi

O co se jedná


Tlak na hrudníku se může projevovat různě bolestivě – svíravá bolest, tupá, vystřelující, dusivá bolest. Všechny tyto druhy mohou vycházet ze struktur, které se v hrudníku nacházejí a jsou to plíce, srdce, pohrudnice, žebra, svaly, páteř. Vždy záleží přesně určit, které místo bolí a působí na hrudi tlak. Bolest a tlak z hrudní stěny může vyvolat kupříkladupásový opar,zlomenina žeber,patologické změny prsů u žen. Z kardiovasku­lárního systému (systém zahrnující srdce a cévy) sem spadají možné příčiny při infarktu myokardu, zánětech srdečního svalu neboobalu srdce(myokarditia, perikarditida), tlak a bolest při plicní embolii, při vysokém krevním tlaku v plicním řečišti (plicní hypertenze) a stav při disekujícímane­uryzmatu aorty.

Podněty, které přicházejí z plic a jejich obalů (pleury) mohou být následující – zánět poplicnice (pleuritida), pneumotorax nebo nádory.

Mohou se sem promítat i bolesti z oblasti páteře a působit tak bolestivě nebo mohou vyvolávat tlak. Mezi takové problémy patříartróza páteře, Bechtěrevova choroba,nádorový proces v kostech– v žebrech nebo v obratlích.

Co s tím dělat?


Jak sami vidíte, možností je mnoho a všechny jsou závažné, proto správná a včasná diagnóza pomůže k včasnému zahájení léčby, která je téměř u každého příznaku jiná. Proto se nevyplatí otálet s návštěvou lékaře.

Ve zkratce na závěr


Tlak na hrudi může způsobovat i dlouhodobý stres. Člověk je celý stažený, v napětí, dýchání bývá mělčejší a povrchnější, což může při situacích, kdy je třeba dodat větší množství kyslíku do organismu, způsobovat tlak a svíravý pocit na hrudi. Taktéž tento pocit je vyvolán u netrénovaných jedinců přivelkém fyzickém výkonu.

Napište prosím svoji zkušenost s: tlak na hrudi

 Váš příspěvek
 
tursonj  03.03.15 17:04

Dobrý den,

prosím o zaslání finty na tursonj@seznam­.cz, předem moc děkuji.

 
Dalibor7
184 příspěvků 15.02.15 14:10

Dokážu to poslat jedině na mail.

 
slaviena  14.02.15 23:12

Dalibor7 Mohla by som poprosit tu fintu potrebujem uvolniť hrudnu chrbticu Dochadza mi už aj dych

 
Dalibor7
184 příspěvků 08.02.15 14:56

Tyto potíže může způsobovat hrudní páteř, každému zašlu nafocenou fintu, jak to uvolnit.

 
tursonj  06.02.15 15:07
tlak na hrudi

Dobrý den,

taky trpím tímto tlakem na hrudi, dnes už jsem myslel ze mě raní. Umřela mi maminka a v té době i nyní jsem ve velkém stresu, ale spíše se bojím rakoviny. Tlak na hrudi nemám každý den, ale pořád cítím že e tam není něco v pořádku.10 let jsem kouřil a teď už měsíc nekouřím, myslel jsem si že mi to udělá dobře, ale tlak je furt.Moc se bojím.

 
Stevo  21.01.14 20:35
tlak na hrudi

Mam podobne problemy, lekár mi vždy povie, že je to v poriadku, 30 sekundové EKG nazistí nič a pripadám si ako simulant. Hľadám liečbu bylinkami, lekári majú „vážnejšie“ problémy ako sa snažiť zistiť od čoho to je.

 
boboš
1 příspěvek 02.01.14 21:28
tlak,dušnost na hrudi.

Dobrý večer. Mívám pocit dušnošnosti, ale většinou je to doprovázeno tlakem na hrudi a po malé chvíli náběhem srdeční aritmie. Někdy se to projeví jen tlakem na hrudi je to jak kdy. Mám docela strach, protože mám rodinu a děti. Doktorka mě vždy odbyje děkuji. :?

Vložit nový komentář