Bolest vyzařující do dolní čelisti

Bolesti v oblasti dolní čelisti jsou mnohdy záhadou pro pacienty, i pro samotné lékaře. Mohou přicházet při skusu, nebo naopak při otevření čelisti, dokonce i za klidu. Prvními podezřelými jsou v tomto případě zuby. Zuby jsou uložené v kostním lůžku, a proto se zánět může jejich kořenem šířit až do kostní hmoty dolní čelisti.

Pokud je bolest spojená spíše s otevíráním nebo zavíráním úst, mohlo by se jednat o zánětlivou změnu čelistního kloubu. S tímto zánětem je to běh na dlouhou trať, většinou se léčí jen konzervativně (teplem, analgetiky), což zmírňuje bolest. Ta by měla postupně odeznít.

Třetím původcem bolestí v oblasti dolní čelisti, může být zánět trojklanného nervu, který inervuje tuto oblast. Jsou to vlastně nepravé bolesti, které se mají projekci do dané oblasti, i když postižen je nerv na svém průběhu. Zánět nervu se řeší různými postupy, od mírnění bolesti, přes antibiotikaoperační metody. Na zánět čelistního kloubu se doporučuje teplo a klid, pokud máte zlozvyk v noci skřípat zuby nebo zatínat, mohou se vaše obtíže zhoršovat.

První volbou je asi zubní lékař, který by zrentgenoval zuby, popřípadě samotnou čelist, a pomohl tak odhalit původ vašich obtíží.

Napište prosím svoji zkušenost s: bolest vyzařující do dolní čelisti

 Váš příspěvek
 
Cbsjdks  22.10.16 18:51

Asi před tydnem mě začala bolet práva dolní čelist, bolí mě jakoby při otevirani úst (např. Při jídle) a zvláštně mi tam preskakuje. Myslíte, že by to mohlo být způsobeno zánětem?

 
Dr. Polehňa  22.06.16 08:34
Ihned vyhledej doktora

Tvůj problém může být způsoben potencionální hormonální kognitivní žoviální kompilací. Vyhledej okamžitě doktora!!! :hug:
S pozdravem Dr. Polehňa

 
bolíměčelist  22.06.16 08:30
Hodně to bolí

Mám velký problém s bolestí pravé strany mé čelisti. Tento problém začal zhruba 2 týdny zpátky a vůbec se to nezlepšuje. Hodně mě bolí, i když jsem v klidovém stavu. Bojím se o svůj život, napište prosím jak tenhle problém řešit. Předem děkuji za fajn tipy z láskou bolíměčelist :srdce: :* :oops: :oops:

 
Annikl  26.11.14 17:04

Dobrý den. Když jsem zívla tak jsem si buď hýbla s čelistí ale nevím jestli to je zánět. Bolí mě když polknu a bolí to tak kde mám jazyk měla bych se bát nebo to nic není?

 
boruvka.1975  15.11.14 16:40
celist

Stejny problem.boli me celist, pri otevirani ale i kdyz je v klidu mam tam tlak. a zacala me taky bolet prava strana hlavy, bolest celisti je na prave strane a zacina vystrelovat do ucha a spanek. zajimave je to, ze kdyz stlacim bod bolesti je to lepsi, neboli to tak…

 
DanielaDajik  03.01.14 10:18

Dobrý den, mám také takový problém. Už delší dobu, při zívání, i větším smíchu, mi pokaždé (jakože) křupl pant. Nějak mi to nevadilo, ale teď se to změnilo. Nemůžu ani zívnout úplně, ani se smát s hodně otevřenými ústy, protože už to ani nejde. Je to strašná bolest, jídlo si porcuju úplně maličkaté kousky, prosím, poraďte, bojím se toho, co s tím můžu mít, a ani nevím, k jakému lékaři s tím zajít :(

 
jakubso  18.08.13 17:17

Zdravím, mam problémy s bolestí pravé horní čelisti která vyzařuje do oka, ucha a částečně i hlavy, je nutné navštívit lékaře???

 
Misa55  19.07.13 10:58

Dobry den. Nedavno jsem si rozkousala tenkou kuzi na dolnim rtu a pote jsem zjistila, ze to byl opar a vytvoril se mi vetsi. Stale ho mam a strasne me boli pod dolni celisti jako uz skoro na krku. Zkusim pockat jestli to odezni samo a nebo jestli budu :,( muset nekam zajit. Kdyz by nekdo vedel co s tim budu rada.:-( :-(

 
Tomáš Zach  13.02.13 17:48
bolest vyzařující do dolní čelisti

Dobrý den, budeme mi pomalu 63 let a zatím mi nikdo nedal uspokojivou odpověď na neduh, který mě čas od času postihuje. Na druhou stranu musím objektivně říci, že jsem v pátrání po svém neduhu lajdák. O co jde. Od mého mládí až do současnosti mě v různých intervalech, které mohou trvat den i více dní, postihuje velice nesnesitelná jako by pulsující bolest v dolní čelisti. K této bolesti ovšem dochází jedině při sehnutí (např. při zavazování tkaniček u bot), dnes mě postihla, když jsem zaujímal vodorovnou polohu na gauči. Je to tak nepříjemné, že se musím celý vztyčit a vázání bot odložit. Je to vždy na pravé straně dolní čelisti úplně vzadu, tedy kde mám stoličku (7. zub). V této čelisti mám podle rentgenového snímku dr. Jandla, zubního lékaře (pocházím z Prahy, dnes žiji v Kařezu) tzv. zub moudrosti, který dosud neprorostl dásní.
Tak budu rád za vaši odpověď, co to je a co s tím dále dělat. Děkuji vám předem.

 
Janulitos  03.01.13 08:42
mam strach

Zacla me bolet dolnicelist asi tak od vanoc, ale stridaly se mi strany a zuby, ale tedka cca 3 dny me boli porad jedna strana, nemuzu jist, bolest mi vede az k uchu a krku, a mam strach at mi treba nezacina paradentoza, protoze me boli i dasne, a u spicaku je mam natekle:-(

 
Luciiiiiena15  09.04.12 13:25
Bolest dolní čelisti

Dolní čelist mě bolí už cca týden .. V noci se pořádně nemůžu vyspat.. Budím se celkem často . Čekám jestli ta bolest odezní sama .. ale tedy zatím marně :( .. Používala sem nějaký kapky a ty tu bolest celkem zmírnili .. Poraďte co mm dělat :(

 
vesyna  10.02.10 10:48
už nevím co s tím

Asi před 3 lety mi jak se říká vypadla huba z pantů. Strašně tam prasklo a nemohla jsem jí vůbec otevřít. Za týden to přešlo a já mohla normálně jíst. Teď se mi to ale bezdůvodně vrátilo a nikdo mi nedokáže říct čím to je, ale teplo mi na to pomáhá.

Vložit nový komentář
 

Nemoci s tímto příznakem: