Bolest kloubu

Další názvy: artralgie

Bolesti kloubů mohou vzniknout z velkého množství příčin. Pro určení příčiny je důležité znát charakter bolesti, zda vznikla náhle či postupně, zda je závislá na pohybu, zda vzniku předcházel úraz, zda je provázena dalšími příznaky.

Při vzniku bolesti kloubů je proto vhodné navštívit lékaře, aby určil příčinu. Pro stanovení diagnózy bude možná potřebovat další vyšetření jako je rentgen, krevní testy, popřípadě punkci kloubu.

Nejkrutější bolestí kloubu se projevuje zřejmě dna, metabolické onemocnění, které se dá léčit farmaky. Dna se nejčastěji projeví v kloubu mezi palcem u nohy a zánártní kůstkou. Kloub je náhle, nejčastěji brzo ráno, rudý, oteklý a velmi bolestivý.

Bolestí kloubů se však mohou projevit i různé infekce, zánětlivá onemocnění (například revmatoidní artritida) či degenerativní onemocnění jako je artróza.

Léčba závisí na vyvolávajícím onemocnění.

Diskuze o bolesti kloubu


Reklama


Reklama

Napište prosím svoji zkušenost s: bolest kloubu

 Váš příspěvek
 
JulieStírová  21.06.17 16:26

Jooo dias je osvedcenej uz a i na vlasy ma dobry vliv

 
DášaVrtká  15.06.17 16:28
doplněk stravy

Ja jako doplnek stravy pozivam dias a mam ho rada i diky dobre prichuti

 
Lucikadesign
1 příspěvek 07.10.15 11:04
Mám revma?

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat zda je revma můj případ. Začal mne pobolívat kloub u ukazováčku na jedné ruce…a jakoby vypovídat službu. Ale to jen třebas jednou za rok. Teď to pociťuji častěji a to i na jiných prstech u rukou.
Jak jsem četla v odborných článcích může to souviset také s onemocněním ledvin, které jsem měla před lety. Občas se mi onemocnění vracelo v menší míře ale nyní je již delší dobu nemám.
Také jsem před dvaceti lety pár let dělala kickbox, ale nemyslím si že by to s tím souviselo. Neměla jsem nikdy žádná zranění na rukou z tohoto sportu.
Chtěla bych se zeptat jakpředcházet popřípadě revmatu a k jakému lékaři popřípadě zajít? nebo mne tam pošle až můj obvodní lékař? Děkuji za jakoukoliv radu Lucie

 
Helena 639  30.04.14 23:43
Bolesti kloubů

Doporučuji na bolest kloubů a dnu doplněk stravy Enzycol 40+. Je to opravdu dobrý výrobek na svém místě. Pomáhá a zároveň plní své úkoly, aby ta bolest vymizela. Vyzkoušjte neprohloupíte.

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama


Reklama